פרסום בזמן קורונה: אחרי ההקפאה, האם הגיע הזמן להפשרה?

לאחר שחברות רבות הודיעו על הקפאה או צימצום של תקציבים, אנו נכנסים לשלב הבא ומבינים שהמצב כנראה לא ישתנה בקרוב – האם הגיע הזמן להפשיר תקציבים? ואם כן, אז איך? מאמר המביא 5 פתרונות לפרסום בתקופה הנוכחית, בעיקר עבור חברות שפגישות הן חלק מהותי במשפך המכירה שלהן.

נכתב ע"י: קובי נעים, Adson

הכותב מתחייב שלכל אורך הפוסט המילים לימון, לימונדה, או קוקטייל בננות לא יופיעו.


הקורונה מביאה עימה מפלה כלכלית עסקית קשה ברוב חלקי העולם.

אבל בזמן שלשכירים יש ממתיק בצורה של דמי אבטלה שמאפשר להם להיכנס לתקופה הזאת בהדרגה, מרבית העסקים והחברות קיבלו את זה כמו אגרוף חזק לפנים, בלי שום פיצוי (שראוי בכלל להזכיר) ועם ים של הוצאות שממשיכות לזרום כמו מים.

זאת גם הסיבה שחלק גדול מהחברות הגיבו מיידית בעצירה או צמצום של תקציבי הפרסום שלהן. קודם כל לעצור את ההוצאות. סוג של תגובה אינטואיטיבית מתבקשת לאור המצב.

אבל היום, כשאנחנו נמצאים כבר תקופה בתוך הסיטואציה, אותן חברות מבינות שהמצב הזה ככל הנראה לא הולך להשתנות בקרוב, ותגובה אינטואיטיבית של קיפאון עלולה להיות כואבת מאוד עבורן כבר בטווח הקרוב, שלא לדבר על הטווח הבינוני והרחוק.

הפוסט הבא פונה בדיוק לאותן חברות שרוצות להבין – מה השלב הבא? לאן הולכים מכאן?

הרי מה יקרה עם הקורונה אף אחד לא יודע, וסיכונים אף אחד לא אוהב לקחת. אז מה כן ניתן לעשות, שיביא למצב של WIN WIN לאותן חברות שכרגע לא מפרסמות? בין אם הקורונה תימשך ובין אם לא.

הניתוחים והפתרונות בפוסט הנ"ל פונים בראש ובראשונה לחברות שהפגיעה שלהן היא לא כתוצאה מכך שהפסיקו הלידים, אלא כתוצאה מכך שאותם הלידים לא מגיעים לפגישות, לא מגיעים לסיורים, לא קונים, לא משקיעים ובכלליות – הראש שלהם "לא נמצא ברכישות גדולות".

חברות נדל"ן והשקעות, חברות המציעות משרדים, ייעוץ פיננסי, חברות רכבים, חברות לביטוחים מורכבים, מציעי שירותים כגון אדריכלים, מעצבי פנים ורבים אחרים. במילים אחרות, כל חברה שבתהליך המכירה של המוצר או השירות שלה יש צורך בפגישה אחת לפחות.

אני מבטיח לכם שהפוסט הבא לא יתמקד בברור מאליו כמו "תעשו פגישה אונליין" (למרות שגם זה יוזכר בצורה מסוימת), אלא יציג פתרונות שהם קצת מחוץ לקופסא וישמשו אתכם גם לתקופה שכל הסיפור הזה יעבור.

מטבע היותנו סוכנות דיגיטל ואסטרטגיה המתמקדת בתחום הנדל"ן וההשקעות, ריכזנו את הדוגמאות בעולמות הללו, אך כמובן שתוכלו לעשות להן התאמה לתחום הרלוונטי אליכם.

בקיצור, אל תוותרו על הפוסט הזה – כי הוא עלול להיות ההבדל לאיך תיראה התקופה הזאת עבור החברה שלכם, ובעיקר איך תיראה התקופה שאחרי.

אז רגע לפני שנצלול לפתרונות, בואו נבין רגע את הבעיות העיקריות שעומדות לפנינו:

בעייתיות ביצירת פגישות – אין יותר מדי מה להרחיב. מרבית האנשים בבית ונמנעים מפגישות ככל הניתן, בטח ובטח אם מדובר בפגישות שאמורות "לקחת" מהם כסף.

אבטלה – מצב חדש שמאות אלפי ישראלים נמצאים בו (או בדרך אליו), מה שאומר שממש אין רצון להוציא סכומים גדולים על השקעות חדשות. העתיד הפיננסי של חלק גדול מהמדינה לוט בערפל, וזה עוצר אותם מלבצע עסקאות שאין בהן צורך מיידי.

ילדים בבית – כשההורים עסוקים בהפעלות לילדים כל היום, כבר לא נשאר להם כוח לדברים אחרים. וגם אם הסכימו לשיחת וידאו, עדיין הילדים נמצאים ברקע – מה שמקשה להיכנס למצב רציני של בחינת השקעה.

פחד ואי וודאות – גם בלי קשר למצב הפיננסי, יש לא מעט ישראלים שפוחדים מהמצב בהיבט הבריאותי. בין אם זה פחד עבור עצמם, ובין אם זה עבור הילדים שלהם, ההורים שלהם או קרובים אחרים שלהם.

אוקיי קובי, את כל זה אנחנו כבר יודעים. ספר לנו משהו חיובי!

אז הנה. הסיטואציה החדשה הזאת יצרה גם דברים חיוביים, לאלו שיידעו לנצל את זה:

הוזלה בעלויות המדיה – בשורה התחתונה, המדיה בימים הללו הרבה יותר זולה מבדרך כלל, וזה כולל כל פלטפורמה שאתם יכולים לחשוב עליה: פייסבוק, אינסטגרם, גוגל חיפוש, באנרים ואפילו רכש מדיה ישיר. יש לכך שתי סיבות עיקריות:

  1. יציאה של מתחרים רבים – כמו שאתם עצרתם, כך גם חלק גדול מהמתחרים שלכם, שעד היום התחרו איתכם על המדיה ויצרו העלאת מחירים. במילים אחרות – הביקוש לפרסום במדיה ירד.
  2. אנשים מבלים הרבה יותר זמן במדיות – כשנמצאים כל היום בבית, אחד הדברים העיקריים שעושים זה לצרוך מדיה (וגם אוכל, אבל זאת כבר בעיה אחרת). יותר זמן של צריכת מדיה משמעו יותר חשיפות שניתן להגיש בהן פרסומות. במילים אחרות – ההיצע של הפרסום במדיה עלה.

וכמו שרובנו למדנו בשיעורי כלכלה בסיסית: ירידה בביקוש לצד עלייה בהיצע = ירידה (משמעותית) במחיר.

זאת לא סתם תיאוריה, אנחנו מצליחים לייצר ללקוחות שלנו בימים האלו עלויות המרה שהן כחצי מחיר ממה שאנחנו מכירים בימים רגילים…

ונעמיק טיפה בשני הסעיפים שגורמים לירידה בעלות המדיה, כי יש להם משמעות עמוקה מעבר להוזלת המחיר.

יציאה של מתחרים – משמעותה שהשטח פנוי עבורכם לעשות בו כרצונכם. כשיש פחות מתחרים, המודעות שלכם הופכות להיות אטרקטיביות יותר. אם לפני חודש גלילה של גולש המתעניין בנדל"ן הייתה מעלה לו 5 פרסומות נדל"ן אחת אחרי השנייה, עכשיו הוא יקבל 2 פרסומות של נדל"ן ו-3 פרסומות שפחות קשורות לתחום (נניח, טייק אווי למסעדה שנסגרה).

בהנחה שהוא באמת מתעניין בנדל"ן, הפרסומת שלכם תתפוס מקום הרבה יותר משמעותי בפיד שלו.

ובגוגל המשמעות היא אפילו גדולה יותר – יש לכם אפשרות לרוץ על מילות מפתח שהיו יקרות מדי בזמן תחרות (וכך לצבוע קהל סופר איכותי!), לרוץ על שם המתחרה (שבינתיים הפסיק פרסום ופינה לכם את המקום בתוצאות החיפוש) וגם להמשיך להביא לידים שאולי לא ימירו לכם עכשיו, אבל ימירו לכם בעתיד אחרי בישול ראוי.

וזה מוביל אותנו לסעיף השני – העובדה שאנשים מבלים הרבה יותר זמן במדיה.

הסעיף הזה לא ממש מעניין לאלו מכם שלא יידעו לנצל אותו בטענה שבלי פגישה פיזית אין מה לעשות.

לעומת זאת, אלו מכם שכן יידעו לנצל את זה – מדובר בביצת זהב אמיתית, כיוון שבפעם הראשונה אי פעם – אותם אנשים שתמיד היו עסוקים אפילו בשביל לענות לכם, יכולים עכשיו לשבת במשך שעות ו"לנתח" את העסקה שלכם, או לקרוא כתבה על ההשקעה החדשה שאתם מציעים להם.

למעשה, רובו של הפוסט יתמקד בעניין הזה – ובסופו של דבר יוביל למסקנה אחת ברורה:

זה לא זמן למכור, זה זמן לבשל את המכירה!

כמובן שזה לא אומר שלא תמכרו בכלל, אבל המטרה העיקרית בתקופה הזאת צריכה להיות לנצל את עלויות המדיה הזולות, לנצל את העובדה שיש לאנשים זמן פנוי, לנצל את הזמן הפנוי שלכם כדי לבנות כלי מכירה שישמשו אתכם לאורך זמן ולנצל את העובדה שהלקוח הפוטנציאלי שלכם לא מופצץ במסרים מהמתחרים שלכם, והוא קצת יותר פנוי כדי לבחון לעומק את מה שיש לכם להציע.

ביום שהשגרה (היחסית) תחזור, חברות רבות צפויות להציף חזרה את המדיה – ובצורה חזקה יותר ממה שהיה לפני המשבר. זאת בגלל שהתקציבים שלהן נשמרו ובגלל שהן חייבות להביא מכירות, ומהר.

או במילים אחרות – זה הזמן שלכם ליצור את היתרון התחרותי שלכם על פני המתחרים, כך שתוכלו לצאת מהתקופה הזאת מנקודת זינוק פי מאה יותר טובה משאר השוק. בזמן שכולם יחזרו למדיה עמוסה מנקודת ההתחלה, אתם כבר תהיו במקום אחר לגמרי, משחקים משחק הרבה יותר חכם מהמתחרים.

וניגש לתכל'ס – אז איך עושים את זה?

בהנחה שהמוצר שלכם לא הולך לשום מקום ויהיה חייב להימכר, במידה ואתם לא צופים שהחברה שלכם תיסגר בעקבות המצב ובמידה ואתם מאמינים שיום יבוא והמשק יחזור לסוג של שגרה, אלו הפתרונות שאנחנו מציעים (תוכלו ליישם את כולם או את חלקם, איתנו או בלעדינו):


פתרון מס' 1 – השקיעו בוידאו ארוך ואיכותי, שידמה פגישת מכירה מלאה.

אני יודע מה אתם חושבים. זה בלתי אפשרי לייצר וידאו של פגישת מכירה. הרי בפגישה עונים לשאלות ספציפיות, וכל פגישה היא אחרת, וגם יש הבדל ענק בין הורים לילדים לבין משקיע רווק… הכול נכון ואין על זה ויכוח. אבל חייבים להבין שאנחנו חיים כעת במציאות אחרת. וגם שהסיפור הזה יעבור, אנשים לא ימהרו לצאת לפגישות לא הכרחיות.

לעומת זאת, ללקוחות הפוטנציאלים שלכם יש סוף סוף זמן לשבת ולצפות בפגישה מלאה, בנוחות שלהם, בבית שלהם, בקצב שלהם, ועם בן או בת הזוג שלהם.

ברגע שמבינים את העוצמה של הפתרון הזה, ניתן להתחיל לעכל אותו.

נניח ויצרתם סרטון וידאו של 45 דקות שמדמה פגישה מלאה עם זוג שמתעניין להשקיע בפרויקט שלכם. הסרטון יתבסס על הניסיון שלכם בשאלות שחוזרות בכל פעם ובכל פגישה, ורלוונטיות לרוב קהל הרוכשים הפוטנציאלי.

ונניח שמי שמופיע בסרטון הזה הוא איש המכירות הכי תותח שלכם, או אפילו מישהו בדרגה גבוהה יותר בארגון, כמו מנהל השיווק או מנכ"ל החברה.

ואתם יודעים מה? למה לא גם וגם? אחלה הזדמנות גם להציג את האנשים הפועלים בחברה, את המשרדים ואת החזון של המייסדים.

עכשיו בואו נתבל את הסרטון עם תמונות מהפרויקט, קטעי רחפן, הדמיות ועוד, שישולבו במהלך הסרטון בצורה טבעית ונכונה.

ולמה שלא ניקח את זה עוד צעד קדימה, ונאפשר ללקוח הפוטנציאלי להוריד תוכניות, או אולי אפילו להציץ בבסיס של הסכם הרכישה אם ניתן.

ועכשיו כשכול זה מוכן, אין ללקוח צורך לצאת מהבית בשביל פגישת גישוש. פתרתם לו את הבעיה ואפשרתם לו לנצל בצורה חכמה את הזמן הפנוי שיש לו.

וזה אפילו לא החלק המטורף בסיפור.

אחד היתרונות הכי גדולים בסרטון כזה, הוא שבכל רגע נתון יכולים לצפות בו כמה וכמה אנשים. כלומר, באופן תיאורטי אתם יכולים לקיים פגישה עם עשרות אנשים בו זמנית. אם מותחים את המספרים האלו לתקופה של שבוע ושל חודש, מקבלים מאות אם לא אלפי "פגישות" שיכולות להתקיים, בלי שאדם אחד יצא מהבית – ובלי שאיש מכירות אחד בזבז את זמנו וסיכן את בריאותו.

וכאן בעצם מתחיל המשחק של הסטטיסטיקה.

האם פגישת מכירה בסרטון וידאו תהיה עם אחוזי סגירה כמו פגישה רגילה? כמובן שלא.

האם פגישה כזאת תהיה משכנעת עד כדי כך שיבקשו לחתום? כנראה שלא.

אבל, וזה אבל גדול – אנחנו מאמינים שהסטטיסטיקה בסופו של דבר תגרום לכך שהרבה מהמתעניינים שלא היו רלוונטיים מלכתחילה יסוננו, כך שהרציניים יישארו ויהיו הראשונים להיפגש אתכם אחרי שתעבור תקופת הבידוד.

והפגישה הזאת, הפגישה שאחרי הסרטון, תהיה כבר הרבה יותר חמה ורלוונטית לסגירה.

כלומר, גם אם לא יהיו הרבה סגירות מצפייה בסרטון, ברגע שהמצב יסתיים אני בטוח שיהיו אנשים שיעמדו בתור כדי להיפגש אתכם ולשאול את השאלות הקטנות שנשארו להם לשאול – לפני שהם מתקדמים לעסקה (לעומת מצב שבו אתם רק מתחילים לפרסם, יוצרים קשר, מנסים לקבוע פגישה, מסבירים להם על הפרויקט בפגישה, ואז נותנים להם להתבשל בבית עד הפגישה הבאה).

שימו לב – לא מדובר כאן בסרטון פרסומת, ואין שום כוונה לעשות שימוש בסרטון כזה לצורך הפרסום עצמו – אלא רק עבור מי שהשאיר ליד וביקש לקבל פרטים.

ניתן להקים מערך שישלח את הסרטון באופן אוטומטי, או להחליט ששולחים את הסרטון רק לאחר שיחת טלפון ראשונית לבירור רצינות.

איך מצלמים סרטון כזה, לאן מעלים אותו, מה אומרים בו וכו' – אלו פרטים טכניים שנשמח לדון אתכם בפרטי. מה שחשוב זה להבין את היתרון הענק בהכנה (ושימוש) של סרטון כזה – עם או בלי קשר לקורונה.


פתרון מס' 2 – זה הזמן להשקיע בתוכן עמוק ואיכותי.

גם כאן, מה שמשחק תפקיד ראשי זה העובדה שיש לאנשים זמן לחקור לעומק. יש להם זמן לקרוא כתבות מלאות ולהיכנס לפרטים הקטנים שמעניינים אותם.

לכן, זה זמן מצוין ליצור תוכן עומק לגבי הפרויקט או ההשקעה שלכם.

ניתן לשלב את התוכן עם רכש מדיה (קנייה של כתבה ממומנת באתר גדול – מזכיר לכם שהמחירים ירדו וזה זמן מצוין לנהל משא ומתן, גם עם הגדולים) – ואז ליהנות מעלויות הקלקה זולות יחסית כדי לצבוע כמה שיותר קהל שנוכל לחזור אליו בפרסום חוזר, ביום שנחליט לעשות את זה.

חלק מהקהל יאהב את הכתבה וירצה להתקדם ליצירת קשר כבר עכשיו (וכך הרווחנו מכל הכיוונים). אלו שקראו את הכתבה צפויים להיות קהל חם יותר וממיר יותר – כך שניתן יהיה לדבר איתם בסיכוי גבוה יותר, גם בתקופות כאלו.

אמנם כתבה ממומנת זה די ברור מאליו, ואין כאן חידוש אמיתי (פשוט ניצול הזדמנות של מדיה זולה וזמן פנוי). עם זאת, זה הפתרון הכי מהיר וקל לביצוע, ולכן יכול להתאים לחלק מהמפרסמים שכעת יושבים על הגדר.

בואו ניקח את זה צעד קדימה.

כשאני כותב "תוכן עמוק ואיכותי" אני לאו דווקא מתכוון לכתבה, אלא ממש לסוג של חוברת שמציגה את כל הפרטים על הפרויקט, מא' ועד ת'. זהו פתרון פשוט יותר מסרטון המכירה, שעדיין יכול להיות עוצמתי.

הרעיון הוא שמי שהשאיר פרטים ומעוניין לדעת יותר על הפרויקט, יקבל קישור להורדה שיכלול את כל הפרטים – כך שהוא או היא יוכלו להתעמק ככל שירצו, ובעצם לחמם את עצמם ולהתבשל, כך שכשיגיע הרגע לחזור לשוק – הם כבר יהיו מוכנים עם הצ'ק ביד (אופטימיות זה הצד החזק שלי).

לפתרון הזה יש הרחבה שיוצרת את הטוויסט הכי גדול – אנחנו ממליצים לשקול שליחה של החוברת בצורתה המודפסת, ישירות לתיבת הדואר של המתעניין (לאחר שבוצעה שיחה ראשונית לבדיקת רצינות).

למה? פשוט – כי זה יכול להגדיל בעשרות אחוזים את הסיכוי שיקראו את החוברת וייכנסו לעובי הקורה. מה גם שקצת יותר קשה "לשכוח" מהפרויקט שהחוברת יושבת לך על השולחן בסלון.

שימו לב – לא מדובר בקטלוג פרויקט. זוהי לא חוברת פרסומית. הרעיון הוא שכל הביצוע ייראה יותר כמו ספר קטן שמציג את כל הפרטים, מאשר חוברת פרסומית שמעודדת אותך ליצור קשר לקביעת פגישה ראשונית.

ועכשיו, דמיינו רק לרגע שיש לכם גם סרטון וידאו מלא של מכירה, וגם חוברת כזאת שאתם שולחים עד לביתו של הלקוח הפוטנציאלי. אין באמת צורך להרחיב לגבי האפקט שהפרויקט שלכם ייצור, בעיקר אם תתבלו את זה בפרסום שמסביר לכולם שכיום אין צורך לצאת מהבית כדי לבחון את ההשקעה הבאה שלכם.


פתרון  מס' 3 – צרו רשימת המתנה.

רשימת המתנה? עכשיו?

כן. דווקא עכשיו.

הורגלנו לחשוב שרשימת המתנה זה משהו שעושים כשיש עודף ביקוש למוצר או לשירות כלשהו.

אבל האמת היא שרשימת המתנה היא בעיקר אקט פסיכולוגי, שמאפשר לחברות לאסוף דאטה סופר איכותי ולהקנות הרגשה בשוק של "מלאי חסר" כדי להגדיל את הביקוש למוצר שלהן.

החברה שלכם מציעה השקעה מעניינת? כדאי שתדעו, שמה שקורה לכם כרגע זה סוג של חוסר במלאי.

למה? כי אין שום הבדל בין זה שלא ניתן לרכוש אייפון חדש עד שיגיע מהמפעל לחנויות, לבין זה שלא ניתן לרכוש דירה חדשה – כל עוד אין אפשרות לעשות פגישות.

לכן, בהצגה נכונה של הדברים – הפרויקט שלכם למעשה לא באמת "על המדף" כרגע, כי אין לכם אפשרות להיפגש פיזית / המשרדים שלכם בצמצום / עורך הדין נמצא בבידוד…

זה לא באמת משנה מה הסיבה, מה שחשוב זה שכרגע המצב הוא לא אופטימלי לצאת ולרכוש, ולכן החלטתם ליצור רשימת המתנה שתיפתח ברגע שהמצב ישתנה ותתחיל חזרה לשגרה.

מתי זה יקרה? בעיקר החלטה שלכם.

הנה ניסוח לדוגמא: "מתעניינים יקרים, עקב המצב והמציאות החדשה, אין באפשרותנו לקיים פגישות פיזיות – ואנו משערים שגם אתם מעדיפים להימנע מכך בתקופה הקרובה. אי לכך, הוחלט בחברה על פתיחת רשימת המתנה לא מחייבת שתקנה לכם קדימות ברכישת הדירה. ברגע שנחזור לסוג של שגרה נתחיל ליצור קשר לפי סדר ההרשמה כדי לתאם פגישה פיזית. במידה ותוותרו על זכותכם לרכוש, הזכות תעבור לבא אחריכם."

מבינים את ההבדל?

מבינים מה תקבלו מרשימה כזאת?

מעבר לכך שעלות נרשם לרשימה כזאת צפויה להיות זולה יותר מעלות ליד רגילה, זה יוצר מוכנות גבוהה יותר להגיע לפגישה ברגע שתתחיל החזרה לשגרה.

למה? כי אנחנו בני אדם, וכשאומרים לנו שאנחנו צריכים לוותר על המקום שלנו כדי שלאחר תהיה זכות רכישה, אנחנו נעשה מעל ומעבר כדי להבטיח שביררנו את כל הפרטים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה.


פתרון מס' 4 – קידום פוסט שלא מקדם כלום.

יאפ, שמעתם נכון. אחד הפתרונות שאנו מציעים לחברות בימים כאלו, הוא לקדם פוסט שהוא נטו תמיכה ועזרה לקהילה, בלי שום ניסיון לקדם את המוצר שלהן.

דוגמאות:

  • פוסט שמבקש להעלות תמונה "איך נראה הבידוד הביתי שלכם"
  • פוסט רעיונות לבילוי עם הילדים בימים כאלו
  • פוסט ניחושים, "מתי תסתיים הקורונה"
  • פוסט ללימודים אונליין המוצעים בחינם וקשורים לתחום שלכם
  • או כל פוסט אחר שלא מנסה למכור

למה זה טוב?

בראש ובראשונה זה טוב כי זה משאיר חותם חיובי על אנשים שנמצאים בתקופה לא פשוטה. תחשבו שיש לכם אפשרות לחזק את המותג שלכם בעלות זולה יותר מהרגיל, ועם אפקט גדול יותר מהרגיל – ועל הדרך גם לעשות קצת טוב לאנשים בתקופה לא פשוטה.

אבל זה לא רק זה.

קידום פוסט איכותי שלא מוכר כלום יביא מעורבות גבוהה (לייקים, תגובות ואולי אפילו שיתופים) ויאפשר לנו בעצם לחזור בסוג של רימרקטינג לכל מי שביצע מעורבות.

הנקודה הזאת חשובה בעיקר אם תפרסמו פוסט שפונה לקהל היעד שלכם.

אם קהל היעד שלכם הוא משקיעים, ופרסמתם כתבה מעניינת על "איפה כדאי להשקיע בתקופה של חוסר וודאות" אז הקהל שיבצע מעורבות בפוסט יהיה ברובו קהל של משקיעים. מה גם שאתם לא חייבים שהכתבה תהיה שלכם – אתם יכולים למעשה לקדם כל כתבה שתרצו ונמצאת אונליין.

תוכלו לקדם את הכתבה לקהל הצבוע שלכם שכבר מכיר אתכם כדי לא לאבד אותו, ובמקביל לפרסם לקהל חדש כדי לחזור אליו בזמן הנכון עם הצעת המכירה.

ולרגע אחד אתמקד בעניין החשיפה לקהל שמכיר אתכם – כי זאת נקודה סופר חשובה.

לקהל הרימרקטינג הצבוע שלנו, זה שעבדנו כל כך הרבה זמן כדי להשיג אותו, יש תוקף. בגוגל התוקף יחסית ארוך (540 יום), אבל בפייסבוק הוא ממש קצר – 180 יום בלבד.

המשמעות היא שאם הגולש ביקר אצלכם באתר לפני 180 יום, אבל מאז לא ביצע מולכם שום אינטראקציה נוספת, הוא יצא לכם מהלופ של הפרסום. ברוב הגדול של המקרים זה אובדן מיותר, ועבור חברות עם תקציבים גדולים מדובר באלפי גולשים מדי יום שיוצאים מהלופ של הרימרקטינג – ובעצם לא יתאפשר לנו יותר להציג להם מודעות בפרסום חוזר.

פוסטים של מעורבות פותרים את זה בצורה מסוימת, כיוון שעל אף שהם לא נכנסים לכתבה שלנו (עם פיקסל שלנו) אנחנו עדיין יכולים לחזור אליהם – דרך טירגוט חוזר לכל מי שביצע מעורבות בפוסטים שלנו.

קצת מסובך? לא נורא – מה שחשוב להבין זה שאסור לכם להפסיד את הקהל הכי טוב שלכם, קהל הרימרקטינג – ושיש דרך זולה יחסית לשמר אותו ולהשאיר אותו בלופ.


פתרון מס' 5 – פגישת וידאו, אבל עם טוויסט

אז על פניו, כל הפוסט הזה בכלל מיותר, כי הרי אפשר לעשות שיחת וידאו ופתרנו את הבעיה.

אבל כמובן שזה לא ממש עובד, בעיקר בגלל שיש ילדים בבית, או שיש בעיה טכנולוגית, או שקשה להחזיק קשב של שיחת וידאו לאורך זמן ועוד מגוון בעיות כמו קהל מבוגר שמתקשה בהפעלה, זלזול בהתייצבות לפגישה או סתם רעשי רקע ובעיות קליטה.

הדרך שאנחנו מציעים לטפל בבעיות הנ"ל אולי יישמע לכם פשוט בהתחלה, אבל תנו לו צ'אנס.

הרעיון הוא להקליט פגישת וידאו מוצלחת מתחילתה ועד סופה, ואז לשמור אותה כסרטון.

אותו סרטון שבעצם מדמה פגישה (יכול להיות פגישה אמיתית, או פגישה לצורך המחשה) יישלח לכל מתעניין פוטנציאלי ברגע שהשאיר פרטים.

במהלך הסרטון, או לאחריו – יתאפשר ללקוח הפוטנציאלי (שעכשיו הוא כבר הרבה יותר חם) לבקש מאיתנו פגישת וידאו "אמיתית" – שבה יוכל לשאול את השאלות שלא קיבל עליהן מענה.

כמו שבטח הבנתם, זוהי בעצם שלוחה של פתרון מס' 1 – שמתאפשרת לביצוע בצורה הרבה יותר מהירה והרבה יותר זולה (אם כי לא אפקטיבית כמו סרטון וידאו מלא וערוך היטב).

העלות הזולה מאפשרת לנו ליצור מספר סרטונים כאלו, נניח 3 – שכל אחד מהם יתאים לפרופיל לקוחות מסוים, נניח משקיעים, הורים, ומבוגרים. ואז, בהתאם לקהל שמתעניין – נשלח לו את הסרטון המתאים ביותר עבורו.

המהלך הנ"ל מאפשר לנו להתגבר על כל הבעיות שהוזכרו מעלה.

רעש וילדים? אין בעיה, ניתן לצפות בזה אפילו בלילה.

בעיות אינטרנט? אין בעיה, ניתן להוריד את הסרטון למחשב.

קהל מבוגר? רובם לא מתקשים להקליק כדי לצפות בסרטון.

אז נכון – הרוב הגדול לא יחזיק עד הסוף, ישתעמם ויסגור את המחשב. ואין לנו שום בעיה עם זה, כיוון שהוא עדיין נחשב ליד שיכול להמיר אחרי שהמצב יירגע.

אלו שכן צפו – כבר מבינים לעומק במה מדובר, והפגישה הפיזית איתם תהיה בעיקר כדי לסגור פינות ולענות על שאלות שלא קיבלו עליהן תשובה בסרטון.

שיחת פולו אפ – האם ראית את הסרטון? מה חשבת? אילו שאלות עולות לך? וכו'.

טרם צפית? אין בעיה – אתקשר בעוד יומיים כדי לראות אם יש שאלות נוספות.

רוצה להתייעץ עם חבר? עם אבא? עם היועץ הפיננסי שלך? אין שום בעיה – מוזמן להעביר אליו את הסרטון כדי שיוכל לסייע לך בהחלטה.

כן, הבנתם נכון – זהו מהלך סינון אגרסיבי, שישאיר בחוץ את הלא רציניים – וישאיר אתכם עם רוכשים פוטנציאלים חמים שרק מחכים שיסתיים המצב כדי להיפגש אתכם.


עכשיו, דמיינו מצב תיאורטי שאתם מאמצים את כל הפתרונות שניתנו כאן.

נכון, יש לזה עלות. ונכון שבטווח הקצר כנראה לא תקצרו הרבה פירות.

אבל מה יקרה כשכל הסיפור הזה יירגע? כשאנשים יחזרו לצאת לאט לאט לרחובות? כשקצת פחות יפחדו מפגישות?

באיזו נקודת זינוק אתם תהיו אל מול המתחרים שלכם?

והכי חשוב – מה שתבנו עכשיו נשאר אתכם לאורך זמן.

אם תראו שהמודלים שהוסברו מעלה עובדים עבורכם, תוכלו לאמץ אותם כמודלים קבועים גם בתקופות של שגרה. יש כאן חיסכון עצום בכוח אדם, פוקוס על המתעניינים הרלוונטים ביותר, פגישות שעובדות עבורכם בכל שעה ביממה ו… דובדבן מתוק ביותר – פתיחת האופציה למכירת המוצר למשקיעים מחו"ל, שעד היום אולי קצת התקשיתם בתיאום שיחה ופגישה איתם.

סיקרנו אתכם? מאמינים שאחד הפתרונות יכול להתאים לכם?

דברו איתנו ?

קידום אורגאני
מדריך ליצירת תוכן איכותי ומקורי המותאם לקידום SEO

קידום אתרים אורגני (SEO) – "הדרך החינמית" לקדם את האתר שלכם. כיצד עושים זאת? איך לוקחים את האתר לפסגת החיפושים בגוגל? איך כותבים תוכן איכותי שיהיה רלוונטי לגולשים ויקבל הקלקות רבות וכמות חשיפה גבוהה? כל התשובות לפניכם.

המשך קריאה »
15 לקחים שהפקנו מעשור של קמפיינים בתחומי הנדל"ן וההשקעות

עמוד נחיתה או טופס לידים? הדמיית חוץ או הדמיית פנים? להציג מחיר או לא להציג מחיר…?
לאחר שנים של ניהול קמפיינים בתחומי הנדל"ן וההשקעות, ריכזנו עבורכם 15 לקחים שהפקנו ויכולים לסייע לכל מי שיש לו נגיעה בתחום הפרסום של עולם הנדל"ן, על כל תחומיו השונים והמגוונים.

המשך קריאה »
פרסום בזמן קורונה: אחרי ההקפאה, האם הגיע הזמן להפשרה?

לאחר שחברות רבות הודיעו על הקפאה או צימצום של תקציבים, אנו נכנסים לשלב הבא ומבינים שהמצב כנראה לא ישתנה בקרוב – האם הגיע הזמן להפשיר תקציבים? ואם כן, אז איך? מאמר המביא 5 פתרונות לפרסום בתקופה הנוכחית, בעיקר עבור חברות שפגישות הן חלק מהותי במשפך המכירה שלהן.

המשך קריאה »

עזרו לאנשים אחרים ללמוד. שתפו את הפוסט >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email